Akné ‑dospělí a mladiství
Akné, to je téma na tisíc způsobů a pokaždé jinak.
Chceme se ho zbavit. Snažíme se najít původ proč vlastně vzniká a co děláme špatně, že se nám objevuje. Nebo dokonce, že se ho nedokážeme za žádnou cenu zbavit.
Hledala jsem odborné články. Koukala na různé recenze a tipy. A zjistila jsem, že na každého působí daná věc či tip jinak. Je to dáno i tím jakou máme pleť, jak se o ní staráme. Jestli zrovna nejsme ve stresu či menopauze nebo jakákoliv jiná hormonální změna nebo puberta. Také znečištěné prostředí či toxiny za tento problém můžou.
Dokonce jsem i četla, že můžou za akné i některé potraviny, ale je to nepopdložená fáma. Samozřejmně,že musíte mít petsrou stravu ať máte akné či nikoliv. Je to důležité i pro vaše tělo a pleť.
Zjistila jsem, že akné může dostat opravdu kdokoliv. S mojí vlastní zkušenosti vím, že i můj mladší syn měl v měsíci a půl tři akne na líčku a ničím u miminka to nejde nějak ošetřit, protože má pokožku jemnou. A tak trvalo hodně dlouho než to samo zmizelo. Občas jsem mazala sudokrémem, ale zda-li to pomohlo nevím. Za tři měsíce to bylo pryč, ale jako pozůstatek má na líčku tři dírky po tomto hnusu, když už to řeknu naštvaně.
Na druhé straně můj manžel, který má 40 let s tím bojuje odjakživa. Má to dědičné, ale zkterého kolene to má je mi záhadou. Má jej na zádech a obličeji. Snaží se pusu čistit 2xdenně, ale někdy jsou dny kdy na to takzvaně prdí.
Můžu vám napsat co vše se dá dělat a jak tomu předcházet nebo jaké přípravky použít, ale každému sedne jiná věc.
Nejdůležitější ze všeho co jsem kde vyčetla je 2x denně čistit přípravkem proti akné. Používat speciální přípravky jako peeling, masku či krém na tento nešvar.
A závěrem co vám chci zde sdělit tímto nekonkretním článkem je, že se musíme o sebe starat pořádně. Každá firma preferuje ten svůj připravek, který propaguje, protože mu věří a má dobré vysledky . Ale péče o pleť je prostě základ všeho ať je přípravek drahý či levný nebo má složení takové či makové.
Každopádně tipy a triky vám v dalším článku napíšu a můžete vyzkoušet a pak dejte vědět jak se vám to povedlo.
Vaše Veru
Jak zničit akné a už ho nikdy nemít
Proč vlastně akné vzniká?
Akné máme různé druhy:
- Černé tečky- jsou malé tmavé plochy. Vznikají, když se mazová žláza uzavře
- Bílé tečky- bílá čepička na vrcholu pupínku
- Pupínky- jsou bolestivé, zarudlé a vyplněné hnisem
Příčina je ucpaný vlasový folikul. Ve zdravé kůži se pupínek nebo akné někdý sám rospustí. Vzniká když imunitní systém bobjuje s bakteriemi. Jako například baktérie jsou na rukou a když si šáhnete na obličej tak máte zaděláno na malinkatý problém v podobě pupínku či akné. Také je to dáno i typem pleti. Víc pupínku a akné vzniká u mastné či kombinované pleti.
Říkáte si jak to mám poznat jakou pleť mám? Na tuto odpověď najdete řešení v našem E‑booku zdarma.
Příčiny jsou také hormonální, dědičné, stres, životní styl, menstruace, menopauza, znečišťené prostředí, toxiny kolem nás nebo špatný výběr produktů na tento typ problému.
Také jak už jsem psala v předchozím článku můžou bát přičinou problému i potraviny, ale není to prokázané. Píše se tam, kde výrobek obsahuje mléko tak to může způsobit malý problém. Doporučuje se do jídelníčku zařadit jednou týdně rybu. Ryba obsahuje omega 3 mastné kyseliny, které pomáhají se zánětlivým procesem v těle.
Také je špatné pleť s akné čistit příliš často, protože dojde k jejímu vysušení a pleť potřebuje udržovat svoje Ph pokožky., kterým se také regeneruje.
Jak se správně pečuje o pleť s akné?
Základem je čištění 2x denně. Poté co vyčistíte dáte na pleť tonikům či pleťovou vodu, aby pokožku po vyčištění tyto výrobky zklidnily.
Používejte výrobky, které jsou výhradně určeny pro tento typ problému. Doporučuji 2x týdně chemický peeling (nebojte není to nic nebezpečného ani chemického, nahrazuje to proceduru, kterou podstupujete v salónech). Odstraňuje nečistoty, mastnotu a čistí póry.
Přípravky s obsahem kyseliny salicylové nebo kyseliny glykolové pomáhají na narušenou pleť po akné. Snižuje zarudnutí a hojí jizvičky po akné. Tyto výrobky se dávají výhradně na noc, protože v noci pokožka regeneruje.
Na pupínky, které vznikly pomáhájí výrobky s aloe vera, tasmanským pepřem či zinkem.
Tasmanský pepř - pepřový exktrakt má uklidňující účinky na pokožku a zmírňuje záněť.
Zinek — má protizánětlivý účinnek. Vysušuje pupínky, urychluje hojení a normalizuje práci mazových žláz.
Retinol (vitamín A) také pomáhá s hojením a obnovou pokožky po akné. Většinou se používá sérum na noc, protože by během dne se sluníčkem mohl na pokožce udělat reakci v podobě pigmentových skvrn. Tak proto se doporučuje na noc. Tento přípravek není určen pro děti a mladistvé.
Toto jsou způsoby, které nezaberou hned, ale chce to čas nechat účinkovat. Jako všechny přípravky minimální doba po kterou se to má mazat a jdou vidět výsledky je 3 měsíce. Ale každý to máme individuální. U někoho to zapůsobí rychlejí u někoho zase za delší dobu. Vše záleží na naší pleti. Takže já doporučuji setrvat i kdyby se účinky nedostavily do dvou měsíců. Jak se říká “Trpělivost růže přináší”
Přeji vám uspěšné léčení tohoto problému a pro případne dotazy jsme vám k dispozici.
Vaše Veru