Musím říct, že s nimi má opravdu dobrou zkušenost. Proto jsem se rozhodla se s vámi o ní podělit a napsat i co to jsou ty BHA kyseliny.
Dostala jsem vzorek neoplachovatelné BHA kyseliny v nízkém koncentrátu a rozhodla jsem ho zkusit, jelikož mě pořád trápí boláky na bradě a čele. Je to 12ti denní kůra. Po vyčištění pleti večer před spaním si dám na vatový tampónek trochu této kyseliny salicylové a potírám si obličej. Nechám tuto kyselinu vstřebat a pak dám noční krém nebo krém proti akné. Musím říct, že proces hojení započal docela brzo. Už po týdnu šlo znát, že se ta místa docela dobře hojí. Nejde všechno hned a musíme být trochu trpělivý co se týče hojení a procesu obnovy pleti.
Také působí tato kyselina do hloubky a tak se může stát, že po dvou dnech se to ještě zhorší a to z toho důvodu, že kyselina vytahuje z vaší pleti ty usazené nečistoty a čistí ji hloubkově. Takže se nezlekněte a pokračujte v kůře dál.
Po zahojení mi na těch místech zůstaly i jizvičky, které se zcela ztratily když jsem proces po určité době opakovala. Nešlo to hned a já si všimla, že za tři měsíce byly jizvy méně viditelné a po dalších měsících (už si přesně nepamatuju jak dlouho) byly jizvičky zcela pryč.
Jen chci upozornit, že je to moje zkušenost a na každého tato kyselina salicylová bude působit jinak. Někomu pomaleji nebo naopak rychleji. Každá pleť je jiná a já akné nikdy neměla, až teď na něj trpím v dospělém věku (38let)
Pojďme na trochu té teorie o tom co to vůbec ta kyselina salicylová je a jaké nám přináší výhody při jejím používání.
BHA kyselina salicylová působí na kožní bílkovinu keratin, kterou změkčuje a rozpouští. Protože keratin v kůži zabezpečuje, aby buňky držely pevně spolu, jeho rozvolnění umožní lehčí odstranění odumřelých buněk z povrchu kůže.
Kyselina salicylová je navíc, na rozdíl od většiny AHA kyselin, rozpustná v tucích, což znamená, že nepůsobí jen na povrchu kůže, ale proniká i do pórů, které mohou být ucpané kožním mazem. Salicyl se díky tomu postará o hloubkové vnitřní pročištění pórů a o odstranění zoxidovaného kožního mazu i dalších nečistot.
Když jsou vaše póry ucpané odumřelými kožními buňkami a zanesené kožním olejem, často se objevují černé tečky (otevřené ucpané póry), bílé tečky (uzavřené ucpané póry) a nebo pupínky (pustuly).
Tým, že kyselina salicylová proniká do hlubších vrstev pokožky a pracuje na rozpuštění odumřelých buněk, které ucpávají póry, je výborným pomocníkem v boji proti akné. Kúra může trvat i několik týdnů, dokud se neprojeví její plný účinek, ale určitě stojí za to.
V kosmetických přípravcích jde o bezpečnou látku s léčivými účinky, pokud jsou dodrženy stanovené koncentrace – v bezoplachových a oplachových kosmetických přípravcích, kde se kyselina salicylová nevyskytuje jako konzervant, má povolené množství do 2 %, v bezoplachových přípravcích na vlasy to je 1 % a všude, kde se vyskytuje jako konzervant potom 0,5 %.
Takže kdo váhá tak neváhejte a jděte do toho. Jsou různé přípravky s touto kyselinou. Ať jsou to bezoplachové či oplachovací výrobky, krémy a jiné stojí za to je zkusit. Viz. moje zkušenost v úvodu.