DETOXIKACE A MOJE ZKUŠENOSTI

  • Můj pohled na detoxikaci.

Můj pohled na detox byl donedáv­na takový, že moje tělo ví co dělá a dokáže se zbav­it všech tox­inů samo, má přece svůj vylučo­vací sys­tém  játra,  led­viny, stře­va a kůži.

Ale moje změ­na k pos­to­ji vznikla po přečtení něko­lik knih o zdravém zažívání a potom o různých druhů alergií a i tím jak se pro­je­vu­jí zrov­na na kůži, tak jsem si řekla, že stále se přede­vším moje tělo detoxiku­je samo, ale asi bych mu měla trochu pomoc a odle­hčit mu.

Nejvhod­nější období ke změně je jaro a není to jen z toho důvo­du, že se vše probouzí a začíná opět v přírodě nový živ­ot, ale i tím, že není prob­lém si sehnat čer­stvé bylinky, salá­ty, zelen­inu a zrov­na jaro vybízí ke změně.

Nejsem zastáncem jednoden­ních akcí, kdy se jeden den trápím hla­dy a pak se opět vrátím ke své žravosti a sty­lu, který není úplně ideál­ní. Ikdyž jsem měla kol­eg­y­ni, která každý pondělí měla svůj jablečný den a takovou svo­ji detoxikaci po vík­endu. Svůj jablečný den dodržo­vala celý rok a musím říct, že stále vypadala vel­mi dobře a svo­ji váhu si držela stále ste­j­nou. Dnes­ka jí je 70 let a stále chodí do práce a její věk by jste jí uhodli těžko.

Kde teda začít? Změny, aby měli dlouhodobý efekt je tře­ba přidá­vat pos­tup­ně a poma­lu je začít přidá­vat. Krok za krokem.

  • TAKŽE 1.KROK JE PITNÝ REŽIM.

1. krok – Detox skrze pit­ný režim

Kdy každý ráno si udělám skleni­ci vody s cit­rónem a budu se snažit si ji vypít než půj­du do práce a potom 1 litr vypít do oběda.

Ráno si můžete udělat i povzbuzu­jící čaje a různé i detoxikační čaje, ale tře­ba já osob­ně ráno čaj nevyp­i­ju. Během dne už s tím prob­lém nemám, ale osob­ně ani ráno nes­nídám když pospíchám ‚takže vypít skleni­ci vody pro mě už budu velký úkol.

Co se týče kávy, tak se povzbuzu­jící nápo­je se vrám­ci detoxikace nedo­poruču­jí, ale změny se mají dělat pos­tup­ně a mys­lím si, že kávu omezím na jed­nu den­ně, ale určitě nejsem schop­ná se jí vzdát úplně.

Různé fressh nápo­je se doporuču­jí i z toho důvo­du, že se doplní vita­míny, min­erál­ní látky a ty zelené neob­sahu­jí cukr, ale ty jsem schop­ná vypít během odpoledne. Ráno nejsem zvyk­lá sní­dat a nejsem schop­ná se hned najíst, takže pos­tup­ně se pokusím začít zahrnout i sní­dani ke své­mu star­to­vací­mu dni, kdy zeleni­nové štávy mi nahradí právě sní­dani, pro­tože i když už to je tekutý, tak stále je to už živ­ina a jídlo.

Čemu se zcela vyhnout:

  •  Slad­ké nápo­je, osob­ně je moc nemusím ‚pro­tože je vnímám jako kalo­rie navíc.
  • Alko­hol opět zbytečně zatěžu­jí játra, mysl po něm není zrov­na úplně v pořád­ku a mít nějaké stavy deliria o to fakt nestojím.
  • Sycené nápo­je se nedo­poruču­jí , pro­tože obsahu­jí CO2, ale upřím­ně si neumím před­stavit jak  by se dostal CO2 do oběhu, když ho vyp­i­ju. Za mě ho ste­jně dostanu pryč krkáním, ale nedopou­ruču­je se a sama bublinky nemám moc ráda.
  • Stim­u­lan­ty, guarana z toho důvo­du, že obsahu­jí kyseliny a kofein.
  • Mys­lím si, že jako první krok ke změněn je tohle jeden z těch nejdůležitějších a úkol pro ten­to týden vypít dopoledne litr vody s cit­ronem a odpoledne další je pro mě skutečně výzva.
  • Mějte se krás­ně a neza­pome­nout v první fázi  na pití. 🙂
  •  

 

  •