Pigmentace u žen

Začne léto a sluneční paprsky na nás zač­nou více půso­bit. Něko­mu vyskočí malinkaté, drobounké pihy, které můžou být roz­tomilé a po létě zpravid­la zmizí, ale horší už to je s těmi znaménky, které nám zůstá­va­jí a ve stáři se nám seč­tou ve for­mě pig­men­tových skvrn.

Budeme se bav­it o těch, které nevyžadu­jí lékařské ošetření a ani je nezpů­sobu­jí léky a jiné onemoc­nění, ale kterým můžeme přede­jít správ­nou péči o sebe.

Podle příčiny jdou rozdělit:

Těhoten­ské skvrny — chloas­ma gravidarum

Příči­nou a vel­mi častým znakem v těhoten­ství jsou způ­sobené hor­monál­ní­mi změ­na­mi (estroge­ny). Kdy závisí na expozi­ci slunečního záření. Čas­to po poro­du zmizí, ale může také i  zůstá­vat. Stane se, že to může vést i k rozvo­ji akné.

Působení něk­terých složek v kosmetice

Hlavní spouštěč těch­to skvrn jsou foto­sen­z­i­bi­lizu­jící látky např. berg­amo­tový olej nebo i vazelína.

Stár­nutí kůže

V důsled­ku mno­ho­letého opalování bez UV ochrany (zde je odkaz na opalo­vací krémy) se ve stáří zač­nou objevo­vat tyto skvrny. Hlavně na rukách a později i v obličeji.

Pozánětlivá reakce

Po trau­mat­e­ch, akné, odstranění znamének, které zpig­men­tu­je nebo v kos­met­ice se setkávám také i po depilaci. Kdy si zákaznice po depilaci jdou opět bez ochrany opalo­vat a na rok mají pěkně zpig­men­to­vaný knír a jsou našt­vané na kos­metičku. Bohužel, tuto zkušenost jsem měla i já a tak od té doby zdůrazňu­ji, že po depilaci se nechodí opalo­vat bez UV ochrany.

Jestli nevíte, jaký opalo­vací krém (zde na tom­to odkazu se kukněte na opalo­vací krémy) zvolit, tak doporuču­ji si přečíst článek, který jsem nap­sala a kde se dozvíte co zna­me­na­jí jed­notlivé označení u kré­mu a podle čeho je vybírat.

Jak na pig­men­tové skvrny v obličeji?

To, že pig­men­tové skvrny vznika­jí z důvo­du poruchy dis­tribuce pig­men­tu, při které dochází ke ztmavnutí kůže, je spíš pro připomenutí, a s ros­toucím věkem dochází k oslabování pokožky.

Lidé s tmavým typem pokožky trpí více na pig­men­tové skvrny z důvodů větší tvor­by melaninu.

Věřím, že ochranu před sluníčkem již v dnešní době nikdo nepodceňuje.

Zaměřím se na skvrny v obliče­ji, tedy na ty, které již máme

Chemické bělení

Prin­cip je pomocí kyselin, které pro­jeví zmírní.

Pokud chcete jít přírod­ní ces­tou, tak můžete zkusit po domácku vyrobené masky. Dám vám pár tipu.

Jablečný ocet s citrónem

Nejznámější bab­ská rada. Nedo­jde sice k úplné­mu zmizení, ale dochází k výrazné­mu vybělení. Doporuču­je se dělat tuto kúru po dobu 1 měsíce a to den­ně píšou, ale ze zkušenos­ti vím, že pokož­ka může být dost citlivá a tak vám doporuču­ji ze začátku radši 2x týd­ně tuto kúru provádět.

Rajča­tová šťá­va a podmáslí

Jejich působení po dobu 15 min­ut je vlast­ně takový přírod­ní peel­ing. Pokož­ka se začne pos­tup­ně odlupo­vat a regen­erovat v místě aplikace, což má vliv na pos­tup­nou reduk­ci skvrn. Provádí se také 2x týdně.

Cibule s octem

Nanáší se for­mou masky na postižená mís­ta. Cibu­li rozmix­u­jte a přide­jte trochu octa tak, aby vznikla hus­tá směs a tu nanáše­jte na skvrny.

Všech­ny tyto pro­ce­dury jsou běh na dlouhou trať. Tak buďte trpěliví.

Na bělení také pomáha­jí výrobky s vita­mínem C — trh jich nabízí celou řadu a spíš záleží na vás kolik do toho chcete investovat.

Další možnos­tí je LASEROVÝ ZÁKROK, který sám o sobě není samo­spás­ny a opět po pro­ce­duře je tře­ba se o sebe starat a pravidel­ně pečo­vat. Pro­to je lep­ší pre­vence než pod­stupo­vat tuto proceduru.

Takže kromě vhod­ného kré­mu s ochra­nou SPF před sluníčkem je také další tip dobrý pro takovou tzv. KAMUFLÁŽ (jak říká naše dok­tor­ka) a jed­ná se o make-upy s UPV fak­torem, který pig­mentaci dokáže překrýt a ochránit vás před sluníčkem.

Závěrem co dodat. Chránit, chránit a ještě jed­nou chránit svou pokožku vhod­ně určený­mi krémy.

 

Jsme dvě kamarádky, které baví naslouchat si, pečovat o sebe a rozmazlovat se. Náš příběh si můžete přečíst zde>>
Komentáře