Akné ‑dospělí a mladiství

Akné, to je téma na tisíc způ­sobů a pokaždé jinak.

Chceme se ho zbav­it. Snažíme se najít původ proč vlast­ně vzniká a co děláme špat­ně, že se nám obje­vu­je. Nebo dokonce, že se ho nedokážeme za žád­nou cenu zbavit.

 Hledala jsem odborné články. Koukala na různé recen­ze a tipy. A zjis­ti­la jsem, že na každého působí daná věc či tip jinak. Je to dáno i tím jak­ou máme pleť, jak se o ní staráme. Jestli  zrov­na nejsme ve stre­su či menopauze nebo jakáko­liv jiná hor­monál­ní změ­na nebo puber­ta. Také znečištěné prostředí či toxiny za ten­to prob­lém můžou.

Dokonce jsem i čet­la, že můžou za akné i něk­teré potraviny, ale je to nepopdložená fáma. Samozřejmně,že musíte mít pet­srou stravu ať máte akné či niko­liv. Je to důležité i pro vaše tělo a pleť. 

Zjis­ti­la jsem, že akné může dostat oprav­du kdoko­liv. S mojí vlast­ní zkušenos­ti vím, že i můj mladší syn měl v měsí­ci a půl tři akne na líčku a ničím u mimin­ka to nejde nějak ošetřit, pro­tože má pokožku jem­nou. A tak trva­lo hod­ně dlouho než to samo zmize­lo. Občas jsem maza­la sudokrémem, ale zda-li to pomoh­lo nevím. Za tři měsíce to bylo pryč, ale jako pozůs­tatek má na líčku tři dírky po tom­to hnusu, když už to řeknu naštvaně.

Na druhé straně můj manžel, který má 40 let s tím boju­je odjakži­va. Má to dědičné, ale zkterého kolene to má je mi záhadou. Má jej na zádech a obliče­ji. Snaží se pusu čis­tit 2xdenně, ale někdy jsou dny kdy na to takz­vaně prdí.

Můžu vám nap­sat co vše se dá dělat a jak tomu před­cházet nebo jaké přípravky použít, ale každé­mu sedne jiná věc.

Nejdůležitější ze vše­ho co jsem kde vyčet­la je 2x den­ně čis­tit přípravkem pro­ti akné. Použí­vat speciál­ní přípravky jako peel­ing, masku či krém na ten­to nešvar.

A závěrem co vám chci zde sdělit tím­to nekonkret­ním článkem je, že se musíme o sebe starat pořád­ně. Každá fir­ma prefer­u­je ten svůj připravek, který propagu­je, pro­tože mu věří a má dobré vysled­ky . Ale péče o pleť  je prostě  zák­lad vše­ho ať je přípravek drahý či lev­ný nebo má složení takové či makové.

Kaž­dopád­ně tipy a triky vám v dalším článku napíšu a můžete vyzk­oušet a pak dejte vědět jak se vám to povedlo.

Vaše Veru

Jak zničit akné a už ho nikdy nemít

 
Proč vlast­ně akné vzniká?

Akné máme různé druhy:

  • Černé tečky
    - jsou malé tmavé plochy. Vznika­jí, když se mazová žláza uzavře
  • Bílé tečky
    - bílá čepič­ka na vrcholu pupínku
  • Pupínky
    - jsou bolestivé, zarudlé a vyplněné hnisem

 
Příči­na je ucpaný vlasový folikul. Ve zdravé kůži se pupínek nebo akné někdý sám ros­pustí. Vzniká když imu­nit­ní sys­tém bob­ju­je s bak­terie­mi. Jako napřík­lad bak­térie jsou na ruk­ou a když si šáh­nete na obličej tak máte zaděláno na malinkatý prob­lém v podobě pupínku či akné. Také je to dáno i typem pleti. Víc pupínku a akné vzniká u mast­né či kom­bi­no­vané pleti.

Říkáte si jak to mám poz­nat jak­ou pleť mám? Na tuto odpověď najdete řešení v našem E‑booku zdar­ma.

Příčiny jsou také hor­monál­ní, dědičné, stres, živ­ot­ní styl, men­stru­ace, menopauza, znečišťené prostředí, toxiny kolem nás nebo špat­ný výběr pro­duk­tů na ten­to typ problému.

Také jak už jsem psala v před­chozím článku můžou bát přiči­nou prob­lé­mu i potraviny, ale není to prokázané. Píše se tam, kde výrobek obsahu­je mléko tak to může způ­so­bit malý prob­lém. Doporuču­je se do jídel­níčku zařa­dit jed­nou týd­ně rybu. Ryba obsahu­je omega 3 mast­né kyseliny, které pomáha­jí se zánětlivým pro­ce­sem v těle.

 Také je špat­né pleť s akné čis­tit příliš čas­to, pro­tože dojde k její­mu vysušení a pleť potře­bu­je udržo­vat svo­je Ph pokožky., kterým se také regeneruje.

Jak se správně peču­je o pleť s akné?

Zák­la­dem je čištění 2x den­ně. Poté co vyčistíte dáte na pleť tonikům či pleťovou vodu, aby pokožku po vyčištění tyto výrobky zklidnily.

Používe­jte výrobky, které jsou výhrad­ně urče­ny pro ten­to typ prob­lé­mu. Doporuču­ji 2x týd­ně chemický peel­ing (nebo­jte není to nic nebezpečného ani chemick­ého, nahrazu­je to pro­ce­du­ru, kter­ou pod­stupu­jete v salónech). Odstraňu­je nečis­to­ty, mast­no­tu a čistí póry.

 

Přípravky s obsa­hem kyseliny sal­i­cylové nebo kyseliny glykolové pomáha­jí na naruše­nou pleť po akné. Snižu­je zarud­nutí a hojí jizvičky po akné. Tyto výrobky se dáva­jí výhrad­ně na noc, pro­tože v noci pokož­ka regeneruje.

Na pupínky, které vznikly pomáhájí výrobky s aloe vera, tas­man­ským pepřem či zinkem.

Tas­man­ský pepř - pepřový exk­trakt má uklidňu­jící účinky na pokožku a zmírňu­je záněť.

Zinek — má pro­tizánětlivý účin­nek. Vysušu­je pupínky, urych­lu­je hojení a nor­mal­izu­je prá­ci mazových žláz.

Retinol (vita­mín A) také pomáhá s hojením a obnovou pokožky po akné. Větši­nou se používá sérum na noc, pro­tože by během dne se sluníčkem mohl na pokožce udělat reak­ci v podobě pig­men­tových skvrn. Tak pro­to se doporuču­je na noc. Ten­to přípravek není určen pro děti a mladistvé.

Toto jsou způ­so­by, které nez­aber­ou hned, ale chce to čas nechat účinko­vat. Jako všech­ny přípravky min­imál­ní doba po kter­ou se to má mazat a jdou vidět výsled­ky je 3 měsíce. Ale každý to máme indi­viduál­ní. U něko­ho to zapů­sobí rych­le­jí u něko­ho zase za delší dobu. Vše záleží na naší pleti. Takže já doporuču­ji setr­vat i kdy­by se účinky nedostavi­ly do dvou měsíců.  Jak se říká “Trpělivost růže přináší”

Pře­ji vám uspěšné léčení toho­to prob­lé­mu a pro pří­padne dotazy jsme vám k dispozici.

Vaše Veru